Wczytuję dane...

Scrabble – najsłynniejsza gra słowna

Scrabble – najsłynniejsza gra słowna

Scrabble - gra wymyślona w 1931 roku przez nowojorczyka Alfreda Moshera Buttsa nadal bije rekordy popularności. I trudno dziwić się temu, jest bardzo ciekawa i wciągająca, pozwala na układanie słów z poszczególnych liter, główkowanie, trenowanie umysłu. I niech się nikomu nie wydaje, że do wyboru jest dzisiaj tylko jedna jej wersja. Wiodący producenci zrobili bowiem wszystko, by zaproponować nawet najbardziej wymagającym klientom wiele opcji rozgrywki!

Gry słowne – świetna zabawa dla całej rodziny

Jeśli chodzi o wszystkie dostępne na polskim rynku gry słowne, Scrabble to najpopularniejsza propozycja i nic nie wskazuje na to, by miała ona w najbliższym czasie oddać laur pierwszeństwa. Płytki z literami na składanej, sztywnej planszy wydają się układać same, słowa płyną wartko, a zawodnicy zdobywają kolejne punkty. O co chodzi w całej rozgrywce? Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej punktów.

Klasyczna wersja Scrabbli to propozycja dla 2-4 graczy. Świetny sposób na spędzenie wieczoru, możliwość trenowania przeróżnych umiejętności (między innymi błyskawicznego podejmowania decyzji i kreatywnego myślenia), a do tego genialna metoda na to, by członkowie rodziny spędzili razem czas w ciekawy sposób – tak, popularność tej propozycji zaskakuje wszystkich. Producent dedykował ją już dzieciom dziesięcioletnim, które mają dzięki niej świetną okazję tego, by trenować układanie słów z liter.

Wersja bez planszy to propozycja dla tych, którzy pragną zabrać swoją grę wszędzie, ciesząc się nią nie tylko w przestrzeni domowej, ale także podczas różnego typu wojaży. Bardzo ciekawa, wygodna, wykonana z materiałów najwyższej jakości, dostępna w bardzo niewygórowanej cenie, nic zatem dziwnego, że tak bardzo popularna.

Młodsze dzieci także mogą znaleźć coś dla siebie. Im dedykowano grę Scrabble Junior. W tym przypadku mamy do czynienia z propozycją typu 2w1. Mogą grać zatem dzieci starsze (nie nudząc się) oraz młodsze (świetnie dając sobie radę). Ciekawa pod względem graficznym, wykonana z wielką dbałością o detale, opatrzona stosownymi certyfikatami – rodzice nabywają ją dla swoich pociech z wielką chęcią.

Co w tym roku przyniesie brodaty Mikołaj?

Jesteśmy przekonani, iż pod niejednym choinkowym drzewkiem pojawi się (pięknie zapakowana, bo to także istotna sprawa) gra. Scrabble słowa to propozycja dla starszych i młodszych, rozwijająca szereg umiejętności i z całą pewnością genialna w swojej prostocie. Choć ma już niemalże 90 kat, kompletnie się nie starzeje. Układanie wyrazów na planszy to prawdziwa pasja!