Wczytuję dane...

Biżuteria dla dziewczynki? Jaką wybrać?

Biżuteria dla dziewczynki? Jaką wybrać?

Z małego bobaska córeczka stała się w Twoich oczach "nagle" małą dziewczynką? Czas pędzi nieubłaganie, co najbardziej zauważamy po dzieciach. My drogie mamy się nie starzejemy prawda? (to tak na pocieszenie). Ale wracając do naszych księżniczek - zauważyłyście, że lubią podbierać Wam kosmetyki, perfumy i stroić się w Waszą biżuterię? Nie wystarcza im już malowanie lalek Barbie, przebieranie ich i dekorowanie najróżniejszymi akcesoriami. Teraz przyszła kolej na nie sama. To one chcą być zawsze modne, eleganckie i szykowne. Tak jak ich ulubione Barbie.

Co najlepiej nada się na pierwszą biżuterię dla dziewczynki?

O makijażu dla dziewczynkach pisaliśmy niedawno na naszym blogu, natomiast nie poruszyliśmy jeszcze kwestii biżuterii dla małych dam. No właśnie - co wybrać? Czy naszym 3,4 czy 5 latkom jest to potrzebne? Zdanie zapewne będą podzielone. Każda mama wie co jest najlepsze dla jej dziecka. Bierze pod uwagę wszystkie za i przeciw, przede wszystkim kwestie zdrowotne czy higieniczne. Modne stało się przekłuwanie uszu niemowlakowi. Kilkumiesięczna dziewczynka z kokardką we włosach i kolczykami - kwiatkami w uszkach to naprawdę słodki widok. Co prawda minęły już czasy, kiedy dziecko z przerażeniem w oczach uciekało na widok igły i zimnego ziemniaka (dawniej nie było salonów kosmetycznych), dzisiaj wystarczy sekunda, lekkie ukłucie i wybranego z miliona dostępnych wzorów kolczyka mamy już na sobie, lecz poza walorami estetycznymi weźmy pod uwagę higieniczne. Czy niemowlak nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do noszenia kolczyków, czy ma alergie, czy zakład kosmetyczny jest renomowany i posiada dobrą opinię, czy tak małe dziecko nie nadszarpnie sobie uszka podczas intensywnej zabawy. Po analizie wszystkich za i przeciw mamy odpowiedź.

Najmodniejsze wisiorki Swarovski dla dziewczynek

"Mamo, a Zosia dzisiaj w przedszkolu miała taaaaakie piękne serduszko z łańcuszkiem zawieszone na szyi, kupisz mi takie?.." - usłyszała moja przyjaciółka od swojej córeczki. I tak to się właśnie zaczyna. Najpierw naśladowanie mamy, potem chęć posiadania czegoś fajnego, co mają koleżanki. No to mama Zosi po przeprowadzeniu "wywiadu" podczas odbierania córeczki z przedszkola dowiedziała się gdzie i jak szybko zorganizować tak uroczy zestaw (nie żeby spełniała każdą zachciankę córci, ale jej osobiście również spodobał się ten zestaw) i kolejnego dnia miała już przed drzwiami kuriera z przesyłką. Szybko prawda? A zobaczcie co jej przywiózł.

Łańcuszek z zawieszką serduszko Swarovski Elements

Tak, jej! Bo dla córeczki wybrała czerwone serduszko. Te kryształki to Swarovski Elements a element przy zawieszce wykonany jest z nieuczulającego srebra próby 925. Zastanawiała się też nad innym kolorkiem - fioletowym Violet AB ale ostatecznie wybór padł na Crystal AB. Jest to pięknie mieniący się różnymi odcieniami (w zależności od padającego światła i podłoża, na którym go położymy) kryształek. I tak na jasnym tle kryształ mieni się barwami błękitu a na ciemnym odcieniami bursztynu. Chcecie zobaczyć inne kolory tych serduszek? Zapraszam -> Łańcuszek z zawieszką serduszko Swarovski Elements