Zabawki, które czytają bajki. Jakie polecacie?

Zabawki, które czytają bajki. Jakie polecacie?

Opowiadanie dziecku bajek to wręcz rodzicielski obowiązek. Pobudzają one wyobraźnię malucha, rozwijając jego kreatywność, pomagają mu w zaśnięciu, przyspieszają rozwój mowy, rozbudowują pamięć, pełnią także rolę terapeutyczną…długo można byłoby wymieniać korzyści, jakie się z tym wiążą. Jest to nieoceniony czas, jaki dziecko może spędzić z rodzicem, należy więc, najlepiej codziennie, znaleźć na to przynajmniej dwadzieścia minut. Czasami jednak, kiedy maluch domaga się więcej i więcej, a rodzic niestety musi zająć się chwilowo czymś innym lub jest zwyczajnie snuciem opowieści wyczerpany, może wspomóc się nieco, fundując swojemu dziecku zabawkę czytającą bajki.

Cudowne opowieści, świetna zabawa!

To rozwiązanie cieszy się ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem. Zabawki czytające bajki mogą być używane zarówno w domu, jak i poza nim. Interaktywne egzemplarze nie tylko uraczą dziecko opowieściami, nierzadko pomogą mu również w nauce czytania, liczenia czy też literek. Taki przyjaciel to prawdziwy skarb!

Miś Horacy stał się ulubieńcem niejednego malucha. Trudno wszak dziwić się temu, skoro projektanci wyposażyli go dodatkowo w tablet potrzebny do sterowania oraz nauki. Zawsze ma w zanadrzu jakąś fantastyczną opowieść, prócz tego śpiewa, uczy, a dodatkowo można się do niego przytulić, jest bowiem zachwycająco mięciutki i miły w dotyku. Kupując go, wspieramy rodzimą gospodarkę, bowiem Horacy stworzony został przez kultową polską markę Madej, działającą na rynku od 1990 roku.

W przypadku nieco młodszych dzieci znakomicie sprawdzi się Misio Zdzisio, którego opracowali wiodący projektanci Clementoni. Ta zabawka edukacyjna śmiało mogłaby zostać nazwana wersją 4w1, mały właściciel (dzięki dostępnym w zestawie akcesoriom) może z niego stwarzać aż 4 różne postaci, co z pewnością jest zajęciem ze wszech miar kreatywnym i pobudzającym jego wyobraźnię. Warto wiedzieć, że są one bohaterami opowiadanych bajek. Nie zabrakło także piosenek, ale nie byle jakich, bo utworów z morałem. Mają one zachęcić dziecko do tego, by nauczyło się słów typu: proszę, dziękuję.

Horacy Interaktywny Miś

Jakie zabawki czytające bajki warto wybrać?

Wybór konkretnego modelu to już kwestia indywidualna (warto pomyśleć o bohaterze lubianym przez dziecko, taki bowiem na pewno bardzo szybko stanie się jego przyjacielem). Rodzice powinni jednak pamiętać przede wszystkim o tym, aby był to egzemplarz bezpieczny dla zdrowia malucha. Czyli konkretnie jaki? Atestowany, z certyfikatami, stworzony z najwyższej jakości materiałów, taki, który kupuje się w sposób odpowiedzialny. Stawiajmy zatem na modele stworzone przez znakomitych projektantów, pochodzące od producentów sprawdzonych. Nie pozwólmy na to, by wyborem rządził przypadek, wszak dziecko powinno dostać dokładnie to, co najlepsze!