Makijaż dla dziewczynki – co o tym sądzicie?

Makijaż dla dziewczynki – co o tym sądzicie?

Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieci uwielbiają naśladować dorosłych już od najmłodszych lat. Trzeba przyznać, że wygląda to czasami niezwykle zabawnie, ale z całą pewnością także przeuroczo. Czy pozwalać na to? Oczywiście, że tak, wszak to element socjalizacji kilkulatka, który ma wiele wspólnego z jego kreatywnością. Jeśli zatem dziewczynka w wieku przedszkolnym pragnie dostać się do kuferka z kosmetykami swojej mamy i „ozdobić” twarz makijażem, co zrobić?

W świecie makijażu

Z pewnością zabranianie czegokolwiek przyniosłoby kiepski skutek, a chęć robienia tego, co mama, jest jak najzupełniej normalna. Jednak używanie przez kilkulatkę dorosłych wersji kosmetyków to nie najlepszy pomysł (mogą wszak uczulać czy powodować podrażnienie). Zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup kreatywnego zestawu do makijażu dla dzieci. Tego typu propozycji jest na rynku coraz więcej. Czym się zatem kierować przy zakupie?

Przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z nabywania dziecięcych zestawów na bazarkach, ich jakość znajdujących się w nich elementów jest bowiem bardzo wątpliwa. A przecież to właśnie bezpieczeństwo naszych pociech powinno być dla nas wartością nadrzędną. Wybierzmy zatem propozycje wiodących producentów, certyfikowane, sprawdzone i stworzone z dbałością o szczegóły. Z takim zestawem każda mała naśladowczyni mamy będzie prawdziwą elegantką.

Lustro do makijażu Crazy Chic

Kreatywna zabawa z zestawem do makijażu dla dzieci!

W opinii psychologów dziecięcych nie ma niczego złego w tym, że kilka koleżanek spotka się i spędzi czas na zabawie tego typu. Wręcz przeciwnie – to zajęcie bardzo kreatywne, pozwalające na ćwiczenie zdolności manualnych i społecznych, a jednocześnie dające kilkulatkom całe mnóstwo nieskrępowanej radości.

Wspaniale wyposażone dziewczęce Studio Makijażu to propozycja wiodącej marki Clementoni, która powszechnie słynie jako jeden z liderów w branży zabawek. Odgrywanie roli wizażystki i klientki na pewno będzie dla kilkulatek wspaniałym zajęciem, a rezultaty ich pracy warto uwiecznić na pamiątkowym zdjęciu.

Dziewczynka zachwycająca się światem makijażu będzie też na pewno zachwycona, kiedy połączy ową pasję ze swoim muzycznym hobby. Projektanci zestawów do malowania zagwarantowali taką właśnie możliwość, tworząc komplet z głośnikiem pozwalającym na słuchanie piosenek podczas tej twórczej zabawy.

Wykonanie perfekcyjnego makijażu to dla wielu dorosłych kobiet sprawa wbrew pozorom nie taka prosta, jednak kilkulatkom nie brak jest dziecięcej spontaniczności i wiary w to, że ich malunki prezentują się naprawdę fenomenalnie. Zabawa bezpieczna, pełna uśmiechu i wesołości, a przy tym kreatywna – czego chcieć więcej?