Bawimy się w sklep czyli zabawkowe kasy sklepowe

Bawimy się w sklep czyli zabawkowe kasy sklepowe

Twoje dziecko chętnie spędza z Tobą czas na zakupach? Pomaga Ci w organizowaniu listy niezbędnych rzeczy do kupienia? To dobry znak. Dobra organizacja to klucz do sukcesu w dorosłym życiu. Uzupełnienie lodówki artykułami spożywczymi i łazienki akcesoriami kosmetycznymi i higienicznymi a przy tym rozsądne planowanie wydatków domowych to cecha każdej dobrej gospodyni domowej (no i pana domu również bo przecież zakupy i budżet domowy nie spoczywa tylko na głowie jednej osoby). Zatem zaczynamy. Bierzemy do ręki długopis, kartkę i notujemy co nam się w domu skończyło, co niebawem się skończy, co jest niezbędne. Niektórzy z nas oczywiście robią zakupy "z głowy" ale myślę, że warto wybrać się do marketu z listą, aby o niczym ważnym nie zapomnieć.

Jak często robimy zakupy spożywcze?

Wybierając się rodzinnie na zakupy, każdy z domowników dokłada do listy rzeczy, które wg niego są niezbędne. Takim sposobem lista może okazać się dosyć pokaźna. Przy kasie może nawet troszkę "zaboleć". Takie zakupy to konieczność. Raz w tygodniu obowiązkowe jest odwiedzenie sklepu/marketu i pomniejszenie domowego budżetu w zamian za zabezpieczenie rodzinie podstawowych składników do życia. Wystarczy dojść do wprawy a takie marketowe rytuały nie będą nam spędzać snu z powiek. Natomiast codzienne ranne biegnie "po bułeczki" do osiedlowego sklepiku to już czysta przyjemność wyjścia rano z domu, zaczerpnięcia świeżego powietrza i zrobienia przyjemności bliskim.

Wyprawa do sklepu może być przyjemną zabawą do dziecka

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. I tutaj również mamy okazję do tego. Niejedno dziecko z wielkim poświęceniem pomaga rodzicom przy kasie w sklepie podawać artykuły na taśmę, przygląda się pani jak czytnikiem skanuje czekoladę czy masło. A gdyby tak dziecko mogło wcielić się w rolę pani ekspedientki w sklepie? Nic prostszego. Mamy bowiem wiele zabawkowych kas sklepowych, nawet mówiących takich jak kasa od Madej.

Taka kasa sklepowa wyposażona została w wiele przydatnych funkcji, które spełniają zarówno edukacyjną jak i zabawową rolę. Mamy tu czytnik produktów, a więc dziecko uczy rozpoznawania poszczególnych artykułów spożywczych, jest kalkulator, a więc uczymy się liczyć, dodawać a jednocześnie ćwiczymy zdolności manualne. Kasa sklepowa dla dzieci uczy także odpowiedniego i grzecznego zachowania - usłyszymy takie zwroty jak "dzień dobry" czy "dziękujemy za zakupy". Nie mogło zabraknąć pieniędzy - tych tradycyjnych czyli banknotów i monet oraz karty płatniczej. A to tylko niewiele z funkcji zabawki. Chcecie więcej? Zobaczcie sami ile zabawy dostarczyć może kasa sklepowa od Madej.