Lokomotywki dla roczniaka. Jakie wybrać?

Lokomotywki dla roczniaka. Jakie wybrać?

Lokomotywa to ten rodzaj zabawki, którą znają chyba wszyscy. Oczywiście w zdecydowanej większości bawią się nią chłopcy (oni bowiem zwykle mają pasje, nazwijmy to, drogowo-pojazdowe), jednak niejednej dziewczynce zdarza się dołączyć do chętnych do pojeżdżenia po torach. Wiadomo, że niejeden producent zabawek ma w swojej ofercie takie właśnie modele. Pytanie zatem, co warto wybrać, by uszczęśliwić roczniaka i sprawić, by miał gwarancję nie tylko miłego, ale i bezpiecznego oraz twórczego spędzenia czasu?

Lokomotywa – i jest zabawa!

Rodzic powinien przede wszystkim pamiętać o tym, że kupowanie zabawek producentów spod szyldu „no name” to narażanie dziecka – wszak w kiepskiej jakości plastiku mogą znajdować się substancje kancerogenne. Bądźmy więc odpowiedzialni i wybierajmy to, co oferują sprawdzeni producenci, których zabawki posiadają stosowne certyfikaty i atesty.

A teraz przejdźmy do konkretnych propozycji (a wybór jest, przyznać należy, naprawdę niemały). Na pewno na uwagę zasługuje model od Fisher Price, inspirowany słynną bajką Tomek i przyjaciele, którą chłopcy oglądają zwykle z zapartym tchem. Bajecznie kolorowa, przygotowana z dbałością o detale, jednoznacznie kojarząca się z bohaterem z kultowej produkcji – ta lokomotywa wyposażona w kolorowe klocki cieszy się obecnie niesłabnącym powodzeniem. Dziecko będzie trenowało swoją koordynację ruchową, bawiąc się przy tym znakomicie!

Ostatnimi czasy bardzo modne stają się zabawki interaktywne. Trudno wszak dziwić się temu, skoro dzieciaki ćwiczą dzięki nim mnóstwo umiejętności i sprawności, spędzając czas kreatywnie. Marka Clementoni stworzyła zatem bajecznie kolorowy egzemplarz, z którym nie sposób się nudzić. Śpiewa, recytuje, a do tego wydaje głos prawdziwej lokomotywy – ta zabawka edukacyjna przyniesie całe mnóstwo korzyści, jednocześnie wspaniale prezentując się w dziecięcym pokoiku. Producent postarał się o to, by roczniak mógł dzięki wesołemu zajęciu poznawać kształty, kolory, litery i liczby – to naprawdę robi wrażenie!

Lokomotywa pretekstem do wielu zajęć!

Warto przy okazji przeglądu tego typu zabawek przypomnieć sobie słynny wiersz Juliana Tuwima. Kiedy zafundujemy dziecku lokomotywę, nie zapomnijmy jednocześnie o tym, by zapoznać je z tym fantastycznym utworem, dzięki którym można ćwiczyć wydawanie z siebie wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz pamięć. Wspaniałe przygody, kreowanie przeróżnych historii, a do tego możliwość nauki (niejako przy okazji rzecz jasna). Czy kogoś dziwi jeszcze popularność lokomotyw?

Tomek zdalnie sterowany Fisher Price