Miękkie klocki Clemmy. Jaki zestaw na początek?

Miękkie klocki Clemmy. Jaki zestaw na początek?

Czy znacie klocki Clemmy? Jeśli nie, powinniście czym prędzej to nadrobić! Są to bowiem klocki, które dzieciaki uwielbiają i którymi bawią się z wielką chęcią, a wtedy rodzice…no cóż, mają chwilę wytchnienia! Na czym polega ich fenomen? Co takiego odróżnia Clemmy od innych tego typu propozycji?

Cudowna zabawa i poznawanie świata!

Warto podkreślić przede wszystkim, że Clemmy są mięciutkie (a co za tym idzie – bezpieczne i takie, po które zwyczajnie maluszkowi chce się sięgnąć). Piszemy o maluszkach, bowiem niektóre z zestawów przeznaczone są już dla sześciomiesięcznych szkrabów, które przecież uwielbiają poznawać świat, coraz bardziej interesując się kolorami i fakturami materiałów, które je otaczają. I to właśnie jest strzał w dziesiątkę! Zestawy od kultowej marki Clementoni pozwalają na niesamowite doznania zmysłowe. Zachwycająco pachną, a do tego są (o czym już wspominaliśmy) miękkie, zatem zabawa nimi to prawdziwa frajda! Psychologowie dziecięcy podkreślają także ich walory typowo edukacyjne, reagowanie na kolory (percepcja wzrokowa) i na fantastyczną woń klocków (stymulowanie zmysłu węchu) to dla najmłodszych znakomita nauka. Oczywiście klocki Clemmy posiadają stosowne atesty i są w pełni bezpieczne dla zdrowia, z powodzeniem można myć je wodą. Zatem będą doskonałą propozycją na pierwsze klocki malucha.

Klocki Clemmy – jaki zestaw wybrać?

Jeśli pragniemy kupić zestaw dla maluszka, bez obaw postawić możemy na kolorowy domek wypełniony aż po brzegi klockami o różnych kształtach i kolorach. Gwarantujemy, że dziecko będzie w stanie skupić na nim na długo, bawiąc się i ucząc jednocześnie. Dach i drzwi się otwierają, a zatem tą właśnie drogą można wyciągać z niego kolejne pachnące i barwne egzemplarze. Idealnie wpasowują się one do delikatnych dziecięcych dłoni, nie mają ostrych krawędzi, bowiem producent dopasował je optymalnie do wieku maluchów, którym je dedykował. Wspaniały pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka, urodzin albo zupełnie bez okazji - można sprawić maluchowi całe mnóstwo radości! Najwyższa jakość wykonania świetnie współgra tu z przystępną ceną, widać bardzo wyraźnie, że projektanci klocków dołożyli wszelkich starań, by stworzyć ciekawą propozycję. Kolorowe, bardzo estetycznie wykonane, będą na pewno ozdabiały z powodzeniem dziecięcy pokoik.

Odrobinę starszemu dziecku warto zafundować żółwika, wewnątrz którego czeka nie lada niespodzianka! Aż piętnaście kolorowych, pachnących gumowych klocków zachęca do zabawy od razu po wypakowaniu! Maluchy ćwiczą szereg zdolności, a rodzice są (bardzo słusznie) przekonani, że dali im dokładnie to, co najlepsze. Czego chcieć więcej?

Klocki Słodkie Zwierzaki Farma Clemmy