A może elektroniczna pływająca rybka zamiast akwarium?

A może elektroniczna pływająca rybka zamiast akwarium?

W życiu niemalże każdego dziecka przychodzi taki moment, w którym pragnie ono mieć domowe zwierzątko. Nierzadko na czworonoga rodzice pozwolić sobie nie mogą, pada więc pomysł: kupmy rybkę! No tak, ale nawet takie zwierzę jest bez wątpienia obowiązkiem. Co z nim będzie podczas dłuższego wyjazdu wakacyjnego? Czy dziecko będzie chętnie uczestniczyło w dbaniu o pływającego przyjaciela czy też może mamy do czynienia ze słomianym zapałem? Zdecydowanie lepiej byłoby (przynajmniej na początek) zakupić wersję elektroniczna i zobaczyć, jak kilkulatek na nią zareaguje. Na szczęście producenci zabawek zadbali w pełni o to, by pływające zabawki wyglądały niemalże tak, jak te żywe!

Pływające rybki to wielki hit!

Nie trzeba ich karmić, nie trzeba także zmieniać im wody – to bardzo wygodne, prawda? Zauważmy jeszcze, że elektroniczną rybkę dziecko może (w przeciwieństwie do żywej) zabrać z sobą do wanny i tym samym umilić sobie wieczorną kąpiel. Jeśli chodzi o wybór modeli, jest on naprawdę imponujący. Ogromną popularnością cieszą się egzemplarze do złudzenia przypominające kultowego Nemo, bohatera kreskówki, którego zna z pewnością każde dziecko. W komplecie z rybką dziecko otrzymuje koralowce, które jeszcze bardziej wprowadzą malucha w tajniki podwodnego świata.

Modele są tak skonstruowane, że o złudzenia przypominają prawdziwe rybki zarówno swoim wyglądem, jak i charakterystycznymi ruchami. Kiedy tylko znajdą się w wodzie, natychmiast uruchamiają się specjalne sensory i zwierzątko pływa w najlepsze, wywołując tym samym uśmiech na twarzy dziecka.

Psychologowie dziecięcy (a także rodzice, którzy już ów patent wypróbowali) bardzo polecają to rozwiązanie również przy niechęci dziecka do kąpieli, a w szczególności związanego z nią mycia głowy. W towarzystwie uroczej rybki seans w wannie nie wydaje się niczym nieprzyjemnym, zaczyna stawać się wielką przygodą. Można rzecz jasna zakupić od razu kilka egzemplarzy, gwarantując dziecku wesołą zabawę na wiele godzin.

Elektroniczna rybka – i jest zabawa!

Seanse z pływającymi kompanami to całe mnóstwo korzyści. Dziecko ma świetną okazję do tego, by dowiedzieć się czegoś na temat podwodnego świata, a jeśli dotychczas bało się wody albo nie było przekonane do zasadności codziennych kąpieli, z pewnością teraz zmieni co do tego zdanie. Pływająca rybka stanie się pełnym uroku pupilem, który nie potrzebuje pożywienia, ale z którym można bawić się znakomicie. Zagwarantuje dobry trening przed zakupem żywego zwierzątka lub będzie go godnie zastępować. Modeli do wyboru jest aktualnie coraz więcej, zatem każde dziecko może wybrać egzemplarz utrzymany w swojej ulubionej gamie kolorów – i bawić się świetnie. Podwodny świat od teraz jest blisko!