Bawimy się w ogrodnika. Jakie zabawki wybrać?

Bawimy się w ogrodnika. Jakie zabawki wybrać?

Dzieciaki uwielbiają naśladować dorosłych, to prawda znana powszechnie. Nic więc dziwnego, że z chęcią pragną gotować, malować się czy też majsterkować. Okazuje się, że szerokie grono maluchów z wielką radością chce się oddawać swojej ogrodniczej pasji. Warto ten fakt pielęgnować…niczym roślinę! Dlaczego? Bowiem kiedy kilkulatek połknie bakcyla, na pewno będzie w przyszłości spędzał dużo czasu na powietrzu, pielęgnując rośliny i interesując się nim. To wspaniałe, rozwijające i jednocześnie relaksujące hobby, więc jeśli tylko dziecko interesuje się ogrodnictwem, zakupmy mu coś, co tę pasję pogłębi!

W ogrodnika zabawa to świetna sprawa!

Na szczęście producenci zabawek idealnie zadbali o to, by dla małych wielbicieli roślin znalazły się interesujące propozycje. Warto rzecz jasna pamiętać o tym, by dobrać konkretny egzemplarz do wieku dziecka, niektóre z nich są bowiem przeznaczone dla młodszych, inne zaś dla starszych ogrodników.

Zdecydowanie królują tutaj zestawy naukowe lub też doświadczalne, dzięki którym kilkulatek może uczyć się przez zabawę (jest to wszak najlepsza forma przyswajania wiedzy oraz zdobywania nowych umiejętności). Wspomnieć warto o pewnej niezwykle istotnej zalecie tego typu zabawek: można zajmować się nimi zarówno w domu (przy niesprzyjającej pogodzie), jak i na łonie natury, na przykład na balkonie, tarasie czy też w ogrodzie.

Już czteroletnie dzieciaki mogą próbować swoich sił jako mali ogrodnicy. Gwarantuje im to chociażby fantastyczny zestaw naukowy Botanika, dzięki któremu uda im się poznać cykl wzrostu roślin. Okazuje się to niezwykle fascynującym zajęciem, zatem kilkulatki spędzają nad owym kompletem długie godziny, bawiąc się świetnie i ucząc zarazem.

zestaw botanika doświadczenia

Zestawy dla małych ogrodników to prawdziwy hit!

Znacznie więcej propozycji producenci zabawek przygotowali jednak dla nieco starszych pasjonatów roślin i ogrodnictwa. Pracownia Botaniki (przeznaczona dla ośmiolatków oraz starszych) to szansa na przeprowadzenie aż trzydziestu różnych eksperymentów botanicznych – a to wszystko zaledwie w jednym zestawie! Kreatywność kilkulatka na pewno pobudzi także zestaw do tworzenia bezglebowych hodowli roślin. Pewnym jest, że fan ogrodnictwa będzie spędzał wiele czasu na obserwowaniu cyklu wzrostu swoich egzemplarzy, wysnuwając z tego wnioski.

Wszystko wskazuje na to, że zestawów kreatywnych dla małych wielbicieli roślin i ogrodów będzie z czasem przybywało. To bardzo ucieszy na pewno rodziców tych dzieci, dla których eksperymentowanie z roślinami i grzebanie w ziemi to najciekawsze zabawy!