Ciastolinowe zabawki jako początek przygody kulinarnej

Ciastolinowe zabawki jako początek przygody kulinarnej

Nie od dziś wiadomo, że dzieciaki uwielbiają naśladować dorosłych. Bardzo często w obszarze ich zainteresowań znajduje się gotowanie. No tak, ale kilkulatek w prawdziwej kuchni może pomóc raczej przy prostych (i przede wszystkim bezpiecznych dla niego) czynnościach. Warto byłoby sprawić mu alternatywę, coś, dzięki czemu mógłby bawić się w małego kuchcika także w zaciszu własnego pokoju. Ciastolinowe zestawy nadają się do tego idealnie!

Ciastolina – i przygoda z gotowaniem się zaczyna!

Znana na całym świecie firma Hasbro przygotowała dla początkujących kucharzy całe mnóstwo kolorowych, interesujących zestawów do tworzenia różnego rodzaju smakołyków. Jest ona w stu procentach bezpieczna (nawet w przypadku połknięcia), co z punktu widzenia rodzica jest wartością nadrzędną. Play -Doh (bo tak się seria nazywa) to nie tylko masa potrzebna do lepienia, to również całe mnóstwo akcesoriów i gadżetów, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej interesująca!

Rozwijanie zdolności manualnych oraz społecznych, a niejako przy okazji także prawdziwa nauka przygotowywania smakołyków – dzięki zakupie kreatywnego zestawu ciastoliny dziecko zyska bardzo interesujące zajęcie na długie godziny. Wiele kolorów masy i szereg dodatkowych elementów zachwyci każdego malucha!

ciastolina mikser

Mali wielbiciele gotowania z całą pewnością chętnie przygotują makaron – z zestawem kuchennym od Hasbro będzie to wielka przyjemność! Lekcja gotowania dotyczyć może również robienia sałatek, tworzenia lodowych deserów, ciasteczek i babeczek, a także pizzy. Mały kuchcik będzie zachwycony mnogością rozwiązań, jakie producent ciastoliny mu zaproponował.

Dzięki zestawowi z piekarnikiem kilkulatek przygotuje zachwycające ciasta, pizzę oraz dania główne. Miłośnicy tworzenia kolorowych, zachwycających kształtami i zdobieniami tortów także znajdą tutaj coś odpowiedniego dla siebie. A może dziecko będzie pragnęło przygotować hamburgery? Nie ma problemu, i taki zestaw się znajdzie!

Gotuj, krój, piecz…baw się świetnie!

Różnorodność ciastolinowych zestawów kulinarnych robi wielkie wrażenie. Masa świetnie przybiera najróżniejsze kształty, nie wysycha, jest bardzo miła w dotyku. Nauka poprzez zabawę – z pewnością takie właśnie hasło przyświecało producentowi, gdy tworzył kolejne propozycje dla małych fanów gotowania. Ćwiczą oni umiejętności, które jak najbardziej przydadzą się im w prawdziwej kuchni, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Teraz dzieci mogą spełniać się kulinarnie, czując się niczym mali szefowie restauracji i zdobywając cały szereg nowych umiejętności! Bon apetite!