Pierwszy laptop dziecka. Który najlepszy?

Pierwszy laptop dziecka. Który najlepszy?

Zabawki interaktywne cieszą się ostatnimi czasy ponadprzeciętnym powodzeniem. Ten fakt kompletnie nas nie dziwi, bowiem są wspaniałym urozmaiceniem czasu dziecka, pobudzają jego wyobraźnię, zachęcając je do aktywności. Maluch potrafi zainteresować się nimi relatywne długo, bowiem posiadają zwykle szereg funkcji i dodatkowych atrakcji. Nie inaczej jest w przypadku laptopów edukacyjnych dla najmłodszych. Ich zawartość edukacyjna jest nie do przecenienia. Ale jaki konkretnie model warto zakupić, by pierwszy laptop dla dziecka okazał się dobrym wyborem?

Wybieramy pierwszy laptop dla dziecka

Wydawać by się mogło, że w pierwszej kolejności będziemy pisać o funkcjach i dodatkowych urozmaiceniach. Tak nie będzie. Odpowiedzialny rodzic powinien przede wszystkim zwrócić uwagę na to, z czego zabawka przeznaczona dla jego pociechy jest wykonana. Głośno jest teraz o ftalenach, szkodliwych, kancerogennych substancjach znajdujących się w kiepskiej jakości plastiku. Niech nas zatem nie kusi kupowanie interaktywnego laptopa na bazarku, wybierzmy model atestowany, certyfikowany i bezpieczny dla zdrowia dziecka.

Teraz przyszła pora na to, by zająć się proponowanymi przez producenta funkcjami i możliwościami. Dobrze byłoby, aby laptop dla dziecka miał ich dużo, wtedy będzie w stanie na długi czas zaabsorbować sobą małego użytkownika. Odtwarzanie wielu melodyjek, możliwość nauki mówienia, liczenia, rozpoznawania kształtów i kolorów – tego typu opcje laptop powinien posiadać, będzie wtedy atrakcyjną zabawką dla naszej pociechy. To jednak nie wszystko, dobrze byłoby także, aby producenci nie zapomnieli o wygodnym uchwycie ułatwiającym przenoszenie. Atrakcyjny i nowoczesny wygląd także nie jest bez znaczenia. Wybrany przez nas pierwszy laptop dla dziecka powinien stanowić mariaż przydatnych cech: niech będzie zarazem dość lekki (aby maluchowi było łatwo go przemieszczać) i wytrzymały (by w razie upadku nie zniszczył się).

Jeżeli pragniemy, by laptop edukacyjny posłużył naszemu dziecku przez długi czas, postawmy na taki model, który posiada zróżnicowanie stopnia trudności. Wystarczy tylko wybrać z menu zadania przeznaczone dla określonego wieku małego użytkownika, a zabawka towarzyszyła mu będzie przez lata, my zaś nie będziemy zmuszeni do kupna kolejnego egzemplarza. Dobrym rozwiązaniem jest także dołączanie przez producenta baterii w zestawie, dzięki temu rodzice nie muszą pamiętać o ich zakupie, a zabawka jest od razu gotowa do pracy.

Nauka i zabawa w jednym!

Zabawki stanowiące połączenie nauki i zabawy to dziś wielki hit. Polecają je psychologowie dziecięcy, dlatego też rodzice tak chętnie nabywają je dla swoich pociech. Czy laptop interaktywny to dobry pomysł? Z całą pewnością tak, przyniesie mnóstwo radości i pomoże w nauce nowych umiejętności!