Wczytuję dane...

Jak spędzić Święta Wielkanocne z maluchem?

Jak spędzić Święta Wielkanocne z maluchem?

Polską tradycją jest polewanie wodą dla żartów inne osoby. Polewanie nawiązuje do dawnych praktyk pogańskich, które wskazują na symboliczne budzenie się przyrody do życia i co roku odnawialnej zdolności ziemi do rodzenia. Dla dzieci jest niesamowitą frajdą, gdy mogą oblać wodą kogoś z zaskoczenia. Ale uważajcie - mimo, że jest to tradycja to nie zawsze podoba się to innym więc dobierzcie ilość wody do poczucia humoru "obdarowanego" :)

Wielkanoc to nie tylko prezenty od zajączka...

Dzieci cieszą się Świętami Wielkanocnymi jak nikt inny! Oczywiście, zawsze czy to Wielkanoc czy Boże Narodzenie - Święta kojarzą się z prezentami. Możemy jednak, troszkę pokierować dziecko innym torem - mianowicie przygotowaniami do Wielkanocy. Jest szereg zadań, gdzie dziecko może i na pewno zrobi to bardzo chętnie - pomoc mamie w kuchni jest niezbędna! Wysiłek włożony w całą otoczkę Świąt czyli porządki, gotowanie, sprzątanie uwieńczone zostaną przyjemną atmosferą w domu i w sercu a więc wszyscy ruszajmy do pomocy i zaangażujmy się jak tylko najlepiej potrafimy.

Jak spędzić Święta Wielkanocne z maluchem?

Kreatywnie! Pisanki, ich wspólne dekorowanie -  mamy tutaj szerokie pole do popisu - malowanie ślaczków pisakami, a nawet kredkami świecowymi lub też możemy przyklejać naklejki - dzieci bardzo lubią same decydować, który element ma się znaleźć na jajku :) Cieszmy się z twórczości naszego szkraba!
Pokarmy na Wielkanoc, zgodnie z chrześcijańską tradycją, święcimy w kościele w Wielką Sobotę. Razem z dzieckiem, przygotujmy koszyk do święcenia – nasza pociecha może go przystroić białą serwetką i zielonymi gałązkami bukszpanu. Do koszyczka wkładamy: baranka (np. z masy cukrowej), ozdobione jajko, kawałek chleba, kawałek ciasta, wędlinę, sól i pieprz. W przygotowywaniu  dekoracji na Wielkanoc również może nam pomóc nasze dziecko. Pamiętajmy, by zlecać mu łatwiejsze prace, stosowne do jego wieku.

Nie zapomnij o zabawkach na wodę na Śmigusa Dyngusa

I wreszcie dzień, na który nasze dzieci nie mogą się doczekać – LANY PONIEDZIAŁEK. Koniecznie wcześniej trzeba kupić odpowiednie zabawki na wodę– dziś najpopularniejsze są pistolety lub nawet małe plastikowe karabinki, dawniej były to delikatne psikawki w kształcie pisanki.Pozwólmy tego dnia, oblać wszystkich gości wodą! (oczywiście rodzice jako pierwsi, bedą mokrzy)  - To tylko jeden taki dzień w roku!

Propozycje na wielkanocne zabawki dla dzieci

                                                                                           
               Buncho Balloons                                                  Robofish Pływające Rybki tropikalne                                  Pistolet na wodę
           Balony wodne Zuru   

oraz .....nasz HIT z okazji Świąt Wielkanocnych - magnetyczny króliczek Bunnies  

Króliczki wielkanocne Bunnies


                    

Skoro już tak zrobiło się świątecznie składamy Wam życzenia -

Choć w te święta się nie ujrzymy,                                                                                     
Wszystkiego dobrego szczerze Wam życzymy,
Zdrowia, szczęścia i radości, bogatego stołu                                                                    
I wspaniałych gości!!!