Wczytuję dane...

Jak wybrać basen ogrodowy? Dmuchany czy rozporowy?

Jak wybrać basen ogrodowy? Dmuchany czy rozporowy?

Czy basen rozporowy będzie lepszym rozwiązaniem niż zakup typowo basenu dmuchanego? Przede wszystkim należy się zastanowić nad kilkoma ważnymi kwestiami, uwzględnić wszystkie wady i zalety oraz argumenty przemawiające na korzyść danego rozwiązania. Oczywiście dmuchane przekonują nas przede wszystkim atrakcyjną ceną, lecz rozporowe są znacznie bardziej wytrzymalsze, dlatego warto spojrzeć na wybór basenu z odpowiedniej do tego perspektywy.

Dlaczego basen dmuchany to dobra opcja?

Jak wspomniano powyżej, baseny dmuchane są przede wszystkim tanie, choć to nie jedyny powodów dla którego decydujemy się na ich zakup, dochodzi tutaj jeszcze kwestia ich mobilności. Oznacza to mianowicie tyle, iż sam basen możemy w bardzo krótkim czasie rozłożyć ewentualnie przenieść we wskazane miejsce. Jednak tego typu baseny są przeznaczone wyłącznie dla małych dzieci, w żadnym wypadku nie pozwolą nam na naukę ewentualnego pływania, do tego w bardzo łatwy sposób można go uszkodzić.

Może warto zainwestować w basen rozporowy?

Baseny rozporowe stają się alternatywą dla tych typowo dmuchanych, co za tym idzie niech nie zaskakuje fakt, iż cieszą się one coraz większą popularnością. Jest to taka znacznie lepsza wersja basenu dmuchanego, z którego korzystać mogą również dorośli a nie same dzieci, ich cała konstrukcja oparta jest o naturalne ciśnienie hydrostatyczne wody.

Wybór basenu wcale nie jest czymś łatwym

Przy wyborze odpowiedniego basenu do naszego ogrodu należy jak widać pamiętać o kilku kwestiach związanych z jego eksploatacją, dodatkowo co oczywiste spojrzeć z perspektywy ewentualnej eksploatacji. Może się bowiem okazać, iż znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na wymieniony powyżej basen rozporowy, choć co zrozumiałe jeżeli chodzi o cenę to znacznie lepiej pod tym  względem wychodzi dmuchany. Basen dmuchany możemy rozłożyć dosłownie w kilka minut, jednak rozporowy umożliwi nam znacznie większe możliwości jego ewentualnej eksploatacji, czego najzwyczajniej w świecie nie wolno zbagatelizować, zwłaszcza gdy basen ma służyć nie tylko dzieciom ale również dorosłym.