Wczytuję dane...

Deskorolka dla dziecka – jaką wybrać? Jaka najlepsza?

Deskorolka dla dziecka – jaką wybrać? Jaka najlepsza?

Jazda na niej to prawdziwa frajda dla każdego dziecka. Można uczyć się wykonywania skomplikowanych trików na rampach, można także po prostu przemieszczać się w ciekawy sposób podczas spaceru z rodzicem – nudno nie będzie na pewno. Deskorolka, bo o niej będzie mowa, to genialne rozwiązania dla dziecka uwielbiającego ruch na świeżym powietrzu. To nie tylko zabawa, ale także nauka utrzymywania równowagi i budowanie dziecięcej kondycji. Kiedy zatem zamierzamy zakupić deskorolkę dla dziecka, co takiego powinniśmy wziąć pod uwagę?

Deskorolka dla dziecka – wybieramy najlepszą!

Zwrócić należy przede wszystkim uwagę na wielkość deskorolki, która powinna być każdorazowo dopasowana do jego wieku. W grę wchodzi nie tylko długość, ale także (a może i przede wszystkim) szerokość danego egzemplarza. Maluchy, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z deskorolką, mogą jeździć na modelu o wymiarach około 45 x 12 cm, nieco starszym dzieciom warto zafundować deskorolkę, która ma przynajmniej 55x13 cm. Nie bez znaczenia jest także waga dziecka, warto o tym pamiętać, gdy wybiera się model dla niego.

Średnica kółek to również istotna sprawa. Jeśli nasza pociecha ma zamiar ćwiczyć na deskorolce sztuczki w skateparku, powinniśmy wybrać dla niego model o maksymalnie 8 cm średnicy, okażą się bowiem bardzo zwrotne. Szersze koła to natomiast gwarancja rozwijania większych prędkości. Dobrze, byłoby, gdyby wykonane one były z dobrej jakości kauczuku, wtedy pojazd na pewno długo dziecku posłuży. Zwróćmy również uwagę na łożyska, fundując tym samym dziecku wygodę i komfort podczas deskorolkowych wojaży.

Ponadprzeciętnym powodzeniem cieszą się dziś deskorolki – fiszki, przypominające swoim wyglądem te modele, jakie współcześni rodzice pamiętają zapewne z lat swojego dzieciństwa. Proste, zwrotne, nieskomplikowane w obsłudze – idealne, by je kupić. Warto podkreślić fakt ich lekkości, dziecko będzie mogło swobodnie przenieść swój pojazd, gdy już znudzi mu się jazda (może też stać się tak, że ta funkcja przypadnie w udziale rodzicowi). Modna deskorolka może być wyposażona w świecące koła LED. Bardzo ciekawe urozmaicenie!

Każdy rodzic zwraca przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo swojego dziecka, dlatego w szczególnym stopniu liczą się dla niego typowo praktyczne walory deskorolki. Nieco inaczej jest w przypadku samych zainteresowanych – wygląd ma dla nich niebagatelne znaczenie. Warto, by dziecko miało wpływ na to, jaka deskorolka będzie dla niego wybrana, można bowiem dobrać odpowiednia wersję kolorystyczną do jego indywidualnych preferencji. Ostatnimi czasy wielką popularnością cieszą się barwne deskorolki tęczowe, które bardzo wyróżniają się na tle szarości chodnika.

Rozpędź się i jedź!

Deskorolka da dziecku więcej, niż można się było spodziewać. Swoboda, poczucie samodzielności i nieograniczonych możliwości podczas sunięcia po chodniku – bezcenne!