Wczytuję dane...

Ogrodowe zabawki dla dziecka – co warto kupić?

Ogrodowe zabawki dla dziecka – co warto kupić?

Każdy rodzic pragnie, by jego dziecko spędzało na świeżym powietrzu jak najwięcej czasu. Jednak aby tak się działo, warto zagwarantować mu ciekawe atrakcje poza domem. Ogrodowe zabawki dla dziecka nadają się do tego wprost idealnie! Producenci przygotowali jednak bardzo wiele ich rodzajów. Co się przyda, co zachwyci nasze dziecko, co warto kupić? Już odpowiadamy!

Jakie ogrodowe zabawki dla dziecka warto wybrać?

Niemal każdy kilkulatek lubi zabawę w piaskownicy. Robienie babek o różnych kształtach, kopanie dołków czy też tworzenie wielkich budowli – tego typu czynności bardzo rozwijają zdolności manualne dziecka i jednocześnie pozwalają mu na działania twórcze. Kiedy zatem dysponujemy ogrodem, powinniśmy koniecznie pomyśleć o tym, by znalazła się w nim piaskownica. Warto pomyśleć o wygodnym plastikowym modelu, dzięki którym piasek nie będzie się roznosił. Genialnym i bardzo polecanym rozwiązaniem jest piaskownica 2w1 (nie zapomnijmy dokupić do niej foremek, łopatek czy wywrotki), której druga część może być wspaniałym basenem na lato. Skoro już o basenie mowa, ten także się przyda na letnie, upalne dni. Nie zapomnijmy o tym, by dostosować jego wielkość i głębokość do wieku dziecka oraz by był on ustawiony na bezpiecznej, równej powierzchni. Model przedstawiający ulubione postaci z kreskówek na pewno zachwyci każdego kilkulatka i dodatkowo umili mu kąpiel!

Dziecko w ogrodzie może także zajmować sobie czas różnego rodzaju grami (z rodzeństwem, rodzicem czy kolegami), warto więc, by miało ich imponujący wybór, dzięki czemu spędzanie czasu na powietrzu będzie wspaniałą zabawą. Rakietki, rzutki z rzepami czy gra zręcznościowa polegająca na żonglowaniu (tutaj kilkulatek może bawić się samodzielnie) umilą i uatrakcyjnią czas spędzany na świeżym powietrzu.

Nieodzownym elementem wyposażenia ogrodu (i jednocześnie takim, który warto zabrać na spacer, wypad za miasto czy wakacje) jest pojazd dziecięcy. Deskorolka czy hulajnoga, samochód, rowerek lub traktor – niezależnie od tego, na czym dziecko będzie jeździło, na pewno przyniesie mu to całą masę radości. Jednocześnie będzie miało okazję ćwiczyć mnóstwo umiejętności i zdolności, jak choćby koncentrację i szybkość reagowania.

Dzieci kochają bańki mydlane. Ich wytwarzanie i gonienie daje całe mnóstwo uśmiechu i radości. Warto pomyśleć zatem o większym niż klasyczny modelu, dzięki którym powstaną bańki w rozmiarze xxl, zachwycając naszego malucha.

Skoro tematem artykułu są ogrodowe zabawki dla dziecka, nie możemy nie wspomnieć o różnego rodzaju piłkach. Klasyczne, zmieniające kierunek, takie, na których można skakać – dzieciństwo bez piłki byłoby z pewnością niepełne.

Ogród ulubionym miejscem zabawy dziecka

Zadbajmy jako rodzice o to, by nasze dzieci miały w ogrodzie to, co kochają, dzięki czemu będą świetnie się bawiły. Miejmy na uwadze, że nie tylko wygląd zabawek ogrodowych się liczy, ale również ich bezpieczeństwo. Wybieramy modele atestowane od wiodących producentów!